Історія закладу освіти

Історія освіти

1868 р. Відкрита перша парафіяльна початкова школа, де навчалися діти заможніх селян. Приміщення школи було побудоване на місці сучасної медичної амбулаторії. Потім відкрито нове приміщення біля Петро – Павлівської церкви. Це була церковно – приходська початкова школа.

1912р. Збудовано і відкрито земське початкове училище, де навчалося близько 200 дітей і працювало 5 учителів. Завідуючим училища був Микола Омельянович Дорошенко. Восени 1921 р. колишнє земське училище реорганізовано в єдину трудову семирічну школу.

1922р. В с. Зелене працювали 3 початкові і семирічна школа. В них навчали дітей 10 учителів. В одному з колишніх поміщицьких будинків було відкрито Артемівську початкову школу (с. Артемівка і до цього часу входить до складу Зеленської сільської Ради). Вчителі і учні наполегливо співпрацювали з усіма колгоспами, що були на території с. Зелене.

1939р. Відкрито середню школу. Першим директором цієї школи був Мірошніченко Семен Степанович. В передвоєнний рік у школах села навчалося 1200 учнів і працювали 40 учителів. В період окупації села фашистами школи не працювали, а їх майно і приміщення були пограбовані і піддались руйнуванню. Один корпус середньої школи зруйнований повністю.

1950 – 1970 рр. Роки плідної роботи педагогічного колективу, який довгий час очолював Панібрат Петро Петрович. Впроваджувалося виробниче навчання, перехід на роботу школи в одну зміну, здійснення обов’язкової загальної середньої освіти. За успіхи в навчально – виховній роботі Панібрата П. П. нагороджено знаком «Відмінник народної освіти УРСР», а Дмитренко В. Д. – орденом «Знак пошани».

1972 р. Збудовано і відкрито нове приміщення восьмирічної школи. Директором працював Стулій Іван Григорович. Пізніше (1976р.) середня і восьмирічна школи злились в одну середню школу. Директором школи продовжує працювати Стулій І. Г. З 1980р. школу знову очолив Панібрат П. П.

Зараз це - Зеленська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів. У 1984р. директором школи працює Ясковець В. І., у 1985р. – Оченаш В. В.

Зеленська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Петрівського району Кіровоградської області заснована в 1972 році, є загальноосвітнім закладом І-ІІІ ступенів, який задовольняє освітні потреби на території Зеленської сільської ради.

Кiлькiсть переглядiв: 76

Коментарi